Registrera din rad

Tänk på att om du registrerar din rad på mobilen, vrid den så att alla val syns på skärmen.

Om dig

För- och efternamn

Telefonnummer

Mail

Kompisgrupp
Välj en kompisgrupp i listan eller skriv in en ny i fältet


Tippa gruppspelet (1p per rätt tecken)

Grupp A

Omgång 1
Fredag 14 juni (21:00) Lördag 15 juni (15:00)
Tyskland - Skottland   Ungern - Schweiz
Omgång 2
Onsdag 19 juni (18:00) Onsdag 19 juni (21:00)
Tyskland-Ungern   Skottland-Schweiz
Omgång 3
Söndag 23 juni (21:00) Söndag 23 juni (21:00)
Schweiz-Tyskland   Skottland-Ungern  
 

Grupp B

Omgång 1
Lördag 15 juni (18:00) Lördag 15 juni (21:00)
Spanien-Kroatien   Italien-Albanien
Omgång 2
Onsdag 19 juni (15:00) Torsdag 20 juni (21:00)
Kroatien-Albanien   Spanien-Italien
Omgång 3
Måndag 24 juni (21:00) Måndag 24 juni (21:00)
Kroatien-Italien   Albanien-Spanien  
 

Grupp C

Omgång 1
Söndag 16 juni (18:00) Söndag 16 juni (21:00)
Slovenien-Danmark   Serbien-England  
Omgång 2
Torsdag 20 juni (15:00) Torsdag 20 juni (18:00)
Slovenien-Serbien   Danmark-England  
Omgång 3
Tisdag 25 juni (21:00) Tisdag 25 juni (21:00)
England-Slovenien   Danmark-Serbien  
 

Grupp D

Omgång 1
Söndag 16 juni (15:00) Måndag 17 juni (21:00)
Polen-Nederländerna   Österrike-Frankrike  
Omgång 2
Fredag 21 juni (18:00) Fredag 21 juni (21:00)
Polen-Österrike   Nederländerna-Frankrike  
Omgång 3
Tisdag 25 juni (18:00) Tisdag 25 juni (18:00)
Nederländerna-Österrike   Frankrike-Polen  
 

Grupp E

Omgång 1
Måndag 17 juni (15:00) Måndag 17 juni (18:00)
Rumänien-Ukraina   Belgien-Slovakien  
Omgång 2
Fredag 21 juni (15:00) Lördag 22 juni (21:00)
Slovakien-Ukraina   Belgien-Rumänien  
Omgång 3
Onsdag 26 juni (18:00) Onsdag 26 juni (18:00)
Slovakien-Rumänien   Ukraina-Belgien  
 

Grupp F

Omgång 1
Tisdag 18 juni (18:00) Tisdag 18 juni (21:00)
Turkiet-Georgien   Portugal-Tjeckien  
Omgång 2
Lördag 22 juni (15:00) Lördag 22 juni (18:00)
Georgien-Tjeckien   Turkiet-Portugal  
Omgång 3
Onsdag 26 juni (21:00) Onsdag 26 juni (21:00)
Tjeckien-Turkiet   Georgien-Portugal  
 
 
 

Vilka lag går vidare till åttondelsfinal? (1p per rätt lag)

Åttondelsfinal 1 - Å1 (A2-B2) Lördag 29 juni (18:00)
VS  
Åttondelsfinal 2 - Å2 (A1-C2) Lördag 29 juni (21:00)
VS  
Åttondelsfinal 3 - Å3 (C1-DEF3) Söndag 30 juni (18:00)
VS  
Åttondelsfinal 4 - Å4 (B1-ADEF3) Söndag 30 juni (21:00)
VS  
Åttondelsfinal 5 - Å5 (D2-E2) Måndag 1 juli (18:00)
VS  
Åttondelsfinal 6 - Å6 (F1-ABC3) Måndag 1 juli (21:00)
VS  
Åttondelsfinal 7 - Å7 (E1-ABCD3) Tisdag 2 juli (18:00)
VS  
Åttondelsfinal 8 - Å8 (D1-F2) Tisdag 2 juli (21:00)
VS  
 
 

Vilka lag går vidare till kvartsfinal? (1p per rätt lag)

Kvartsfinal 1 - K1 (Å4-Å2) Fredag 5 juli (18:00)
VS  
Kvartsfinal 2 - K2 (Å5-Å6) Fredag 5 juli (21:00)
VS  
Kvartsfinal 3 - K3 (Å3-Å1) Lördag 6 juli (18:00)
VS  
Kvartsfinal 4 - K4 (Å7-Å8) Lördag 6 juli (21:00)
VS  
 
 

Vilka lag går vidare till semifinal? (1p per rätt lag)

Semifinal 1 - S1 (K1-K2) Tisdag 9 juli (21:00)
VS  
Semifinal 2 - S2 (K3-K4) Onsdag 10 juli (21:00)
VS  
 
 

Vilka lag går vidare till final? (1p per rätt lag)

Final (S1-S2) Söndag 14 juli (21:00)
VS  
 
 

Vilket lag vinner hela EM? (2p för rätt lag)

Vinnare

Vem gör flest mål i EM-slutspelet?

(1p för varje mål din spelare gör, MAX 5 poäng) För- och efternamn, kopiera från länken (landslagstrupperna)

Vilken spelare blir mästerskapets buse?

(1p för varje varning, 2 poäng vid direkt rött) För- och efternamn, kopiera från länken (landslagstrupperna)

Utslagsfråga, hur många mål görs totalt i EM-slutspelet?

(51 matcher totalt, utslagsstraffar räknas ej)